Blog

 • Nişantaşı Antika Dükkanı
  Nişantaşı Antika Dükkanı arayışlarınızda bölgede yer alan firmamıza Sinoplu Şehit Cemal Sok. No14:/5 Nişantaşı / Şişli / İstanbul adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • İstanbul Antika Mobilya Alan Yerler
  İstanbul Antika Mobilya Alan Yerler ile ilgili aramalarınızda karşınıza çıkan Söz Antik A.Ş. firması yüksek ödemeler karşılığında elinizde bulunan antika değeri olduğunu düşündüğünüz tüm mobilyalara taliptir.
 • İstanbul Antika Mobilya Eksperi
  İstanbul Antika Mobilya Eksperi olarak yaptığınız Google aramasında karşınıza çıkan Söz Antik A.Ş. firmasının web sitesine hoşgeldiniz.
 • İstanbul Antika Varak Sedef Mobilya Ekspertiz
  İstanbul Antika Varak Sedef Mobilya Ekspertiz arayışlarınızda rastladığınız firmamız sizlere en iyi hizmetleri, en hızlı ve en doğru şekilde sunabilmektedir.
 • Antika Varak Sedef Mobilya Alım
  Antika Varak Sedef Mobilya Alımı yapan Söz Antik A.Ş. firması elinizde bulunan her türlü varak işlemeli mobilya ürün grubunun alım işlemlerini en yüksek fiyatlar üzerinden yapabilmektedir.
 • Nişantaşı Gümüş Alan Yerler
  Nişantaşı Gümüş Alan Yerler arasında yer alan Söz Antik A.Ş. firması antika değeri olan, antika ile gümüşün bir arada olduğu her türlü objeye taliptir.
 • İstanbul Gümüş Alan Yerler
  İstanbul Gümüş Alan Yerler arasında yer alan Söz Antik A.Ş. firması elinizde bulunan ANTİKA DEĞERİ OLAN her türlü gümüş eseri, objeyi değerinde satın almaktadır.
 • Beşiktaş Gümüş Alım Satım
  Beşiktaş Gümüş Alım Satım Merkezi olarak SÖZ ANTİK A.Ş. sizlerin yanında. Bölgede yer alan mağazamıza eserleri getirerek değerinde ödemeler alabilir ve elinizdeki antikaları satabilirsiniz.
 • Antika Özel Üretim Sedir
  Antika Özel Üretim Sedir talepleriniz için Söz Antik A.Ş. firması bünyesinde bulunan nadide eserimizi sizlere sunduk. Sizlerin elinde bulunan veya satın almak istediğiniz sedir ürünleri için bizi arayabilirsiniz.
 • Şişli Antika Alım ve Satım Merkezi
  Şişli Antika Alım ve Satım Merkezi ile ilgili aramalarınızda rastladığınız SÖZ ANTİK A.Ş. firması sizlere çok yakın bir konumda bulunan mağazasından ulaşım sağlamaktadır.
 • Nişantaşı Antikacı Dükkanı
  Nişantaşı´nda Antikacı Dükkanı mı arıyorsunuz? Şanslısınız. İstanbul´un en büyük ve en kaliteli ürünlerinin yer aldığı Söz Antik A.Ş.´nin merkezi Nişantaşı´nda bulunmaktadır.
 • İstanbul Antikacılar Çarşıları
  İstanbul Antikacılar Çarşıları ile ilgili bu tanıtım yazımızda sizlere ilimizde bulunan antikacı çarşıları hakkında bilgiler verdik. Sitemiz üzerinden tüm çarşılar hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Nişantaşı Antika Gümüş Alan Yerler
  Nişantaşı Antika Gümüş Alan Yerler arasında bulunan SÖZ ANTİK A.Ş. firmamızın web sitesinden konu ile ilgili bilgi edinebilir ve elinizdeki antika eserleri değerinde satın alıyoruz.
 • Nişantaşı Gümüş Alım Satım
  Nişantaşı Gümüş Alım Satım Merkezi olarak ziyaret edebileceğiniz firmamız bölgede bulunan mağazasında özellikle antika değeri olabilecek GÜMÜŞ eserlerin tamamına taliptir.
 • Nişantaşı Eski Antika Eşya Alanlar
  Nişantaşı Eski Antika Eşya Alanlar arasında yer alan SÖZ ANTİK A.Ş. bölgede uzun senelerdir faaliyetlerini sürdürmektedir. Nişantaşı´nda yer alan antika mağazası ile firmamız hizmetinizde..
 • Nişantaşı Eşya Alan Yerler
  Nişantaşı Eşya Alan Yerler arasında bölgedeki adresinde yer alan mağazasında sizlere hizmet veren SÖZ ANTİK A.Ş. firmasının kurumsal web sitesine hoşgeldiniz.
 • Şişli Osmanbey Antikacı
  Şişli Osmanbey Antikacı arayışlarınızda mağazamız bölgeye çok yakın bir konumda sizlerin hizmetindedir. Nadide eserleri yerinde görebilmek ve dokularını hissedebilmek için sizleri Söz Antik A.Ş.´ye bekliyoruz.
 • Şişli Nişantaşı Antikacı
  Şişli Nişantaşı Antikacı firması arayışlarınızda Söz Antik A.Ş. olarak bölgede yer alan mağazamızdan sizlere ulaşmaktayız.
 • Eski Gümüş Alan Yerler
  Eski Gümüş Alan Yerler ile ilgili aramalarınızda rastladığınız antika satış mağazamız elinizde bulunan antika eserlerin alımı işlemlerini yapabilmektedir.
 • İstanbul Antika Gümüş Alım Satım
  İstanbul´da bulunan SÖZ ANTİK Antika Gümüş Alım Satım işlemleri için sizlere eserlerin değerinde fiyat sunabilecek olan tek firmadır. Antika gümüş eserleri nakit ödemeler alarak satmak istiyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.
 • Art Antika Eksperi
  Art Antika Eksperi için yapılan Google aramalarınızda Söz Antik firması olarak sizlere ihtiyacınız olduğu zaman ihtiyacınız oldugu an hizmetlerimizi sunmaktayız.


Antika ürünleri satışı yapan firma mı arıyorsunuz? İstanbul Nişantaşı´nda bulunan Söz Antik firması sizler için ülkemizde bulabileceğiniz en nadide eserleri bünyesinde barındırmakta ve web sitesi aracılığı ile sizlere sunmaktadır. Bir çok ürünü mağazamızda bizzat yerinde inceleyebilir ve dilediğiniz ürün için fiyat teklifini hemen firma müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Antika ürünler değerli eşyalardır. Eski dönemlerden günümüze dek uzanan her eşya antika sayılmaz, antika olup olmadığını anlayabilmeniz için elinizdeki eşyalara uzman kişiler tarafından ekspertiz hizmeti vermek gerekir. Söz Antik firmasının alanında uzman, bilgili ve hemen her konuya hakim eksperleri sayesinde elinizde bulunan ürünlerin değerini anında öğrenebilir ve satmak istediğiniz ürünlerin tamamını nakit ödemeler ile firmamıza satabilirsiniz. Geçmişten günümüze dek gelen, bir çok duyguyu, bir çok anıyı beraberinde getiren antika ürünleri satışı için bizi arayabilirsiniz.

ANTİKA NEDİR?

Eski dönemlerden kalan, tarihi bir değeri olan veyahut nadir bulunan bir eser, eşyaya denilmektedir. İtalyanca´dan günümüze gelen bir kelimedir. Osmanlı zamanlarında antika kelimesi yerine GARİNBAHA TUHAF TEFARİK tabiri kullanılmaktaydı. Bu tabir " pahası ağır, az bulunur, hoşa giden mümtaz eşya" anlamına gelmekteydi 19. yüzyıl itibari ile antika kelimesi dilimizde kullanılmaya başlayarak bugünkü günümüze dek gelmiştir. Google aramalarında antika kelimesi bugün gün içerisinde yüzbinlerce kez aranmaktadır. Bu denli meraklısı bulunan, bukadar geçmişe önem verilen bir grup içerisinde yer alan Söz Antik olarak sizlere en değerli, en nadide ve seçkin eserleri sunuyoruz.

ELİNİZDEKİ ÜRÜNÜN ANTİKA DEĞERİ VAR MI?

En çok merak edilen, en fazla arama yapılan bu sorudur. Sektörümüzde en merak edilen konulardan birisi de günümüze dek uzanan eski ürünlerin, eşyaların bir değeri olup olmadığıdır. Elinizdeki ürünün değerli olabilmesi için geçmişin bazı detaylarını, nüanslarını barındırması gerekir, 100 seneye kadar yakın olan ürünlerin, nadir olanları, iyi durumda olanları değerinin artmasına neden olacaktır. Yakın zamanda yapılan eserler, ürünler sanat özelliği taşıyor ise antika olarak değerlendirilebilir.

Elinizdeki ürünün antika olup olmadığını merak ediyorsanız hemen Söz Antik firmasının kurumsal web sitesinde yer alan WhatsApp hattı üzerinden görsellerini gönderebilir ve ürün ile ilgili bilgileri ücretsiz olarak bu hat üzerinde ekspertizlerimizden alabilirsiniz.

Antika eserlerin ülke içerisinden dışarıya çıkması yasaktır, bir çok devlet kendi sınırlarında yer alan eserlerin ülke dışına çıkarılmasını yasaklamıştır. Antika ürünlerin sergilenebilmesi için devletler müzeler kurmuştur. Dünya´nın en nadide, en saygın antika koleksiyonerlerinin yer aldığı ülkemizde bir çok ürün firmamızın web sitesinde yer almaktadır. Sizlerin de elinde bulunduğu eserlerin satışını yapabileceğiniz bir firma olduğumuzu bilmenizi isteriz. Firmamız antika eserlerin toplandığı, satın alındığı ve aynı zamanda satışının yapıldığı merkezinde sizleri ağırlamaktan onur duyacaktır.

Antika eserler yapılmış olduğu dönemler ile anılır. Örnek verecek olursak ingiliz antika ürünleri Kral George dönemi veya Kraliçe Victoria dönemi olarak adlandırılır. Ya da Fransız ürün ve eseri olan bir antika XV. Luis dönemi, Napolyon dönemi olarak adlandırılmaktadır.

Söz Antik olarak her türlü objenin, ürünün antika ekspertizini yapıyoruz.  Daha fazla bilgi ve detay için hemen firmamızın web sitesinde yer alan numaralarımızı arayın.

 

Bize Ulaşın
 • Sinoplu Şehit Cemal Sok. No14:/5 Nişantaşı / Şişli / İstanbul
 • T 0541 594 58 80
 • W 0535 568 22 71
 • E info@sozantik.com

Ne Aramıştınız ?