Blog

 • Antika Severlerin Vazgeçilmezi Antika Cep Saatleri
  Antika cep saatleri, nostaljinin ve zarafetin sembolüdür. Zamanın durduğu ve estetiğin ön plana çıktığı bu özel aksesuarlar, geçmişin izlerini günümüze taşırken aynı zamanda birer sanat eseri niteliği taşırlar.
 • Antika Bakımı ve Koruma Yöntemleri
  Antika mobilyalar, hem tarihi hem de estetik değerleriyle yaşam alanlarımızı zenginleştirir. Ancak, bu değerli eşyaların uzun ömürlü olması ve güzelliklerini koruyabilmeleri için doğru bakım ve saklama yöntemlerine ihtiyaçları vardır.
 • Antika Cam Objeler
  Antika Cam Objeler için doğru adrestesiniz. Türkiye´nin en eşsiz kalitedeki ürünlerinden bir çoğu Söz Antik A.Ş.´nin Nişantaşı mağazasında yer almaktadır.
 • Antika Eser Koleksiyonu
  Antika Eser Koleksiyonu yapanlar için ideal mağaza Nişantaşı´nda sizi bekliyor. Söz Antik A.Ş.´ye ait olan mağazamızda bir çok önemli eser yer almaktadır.
 • Antika Mobilya Satış Dükkanı
  Nişantaşı´nda bulunan Söz Antik A.Ş.´de sizler için bir çok önemli eser yer alıyor. Antika Mobilya Satış Dükkanı olarak sizlerin hizmetinde olduğumuzu belirtmek isteriz.
 • Antika Vintage Aynalar
  Antika Vintage Aynalar için web sitemizi, Nişantaşı mağazamızı veya Söz Antik A.Ş. kurumsal INSTAGRAM hesabımızı takip ederek sizlerde özel ürünlerimize göz atabilirsiniz.
 • Antika Ahşap Dore Paravan
  Antika Ahşap Dore Paravan ürünleri için doğru adres Söz Antik A.Ş. olacaktır. Bir çok koleksiyonluk ürünün yer aldığı Nişantaşı mağazamıza bizzat gelerek tüm eserleri yerinde inceleyebilirsiniz.
 • Osmanlı Gümüş Sanatı
  Osmanlı Gümüş Sanatı eserlerinden bazılarına Söz Antik A.Ş. Mağazalarından rahatlıkla erişebilir, ürünleri inceleyebilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızdaki mağazamıza yol tarifi almanız mümkündür.
 • Antika Heykeller
  Antika Heykeller İle İlgili Bilgilerin yer aldığı Söz Antik A.Ş. içeriğini inceleyebilirsiniz. Benzeri ürün gruplarında şık ve kalite kokan ürünler için sizleri Nişantaşı Mağazamızda bekliyor olacağız.
 • İstanbul Antika Eksperi
  İstanbul Antika Eksperi araştırmalarınızda rastlamış olduğunuz Söz Antik A.Ş. olarak size 1 telefon kadar yakınız! Hemen sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir ve en iyi verilere erişebilirisniz.
 • Antika Buhurdan Gülabdan
  Antika Buhurdan Gülabdan ürünleri için doğru adrestesiniz. Söz Antik A.Ş.´de yer alan Tuğralı bir çok üründen sadece birisidir. Detaylar ve görseller için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Antika Mücevher Koleksiyonu
  Antika Takı ve Mücevher Kategorisini sitemizden inceleyebilirsiniz. Eşsiz ürünler için Söz Antik A.Ş. mağazalarında sizleri bekliyor olacağız.
 • Antika Uzmanı
  Aradığınız kişi Antika Uzmanı ise doğru adrestesiniz. Söz Antik A.Ş.´de yer alan alanında uzman kadromuz ile Dünya´nın her yerindeki antika severlere hizmet vermekteyiz.
 • Antika Tablolar
  Söz Antik A.Ş.´de aradığınız herşey var... Antika Resimler & Tablolar & Çerçeveler için sitemizdeki mağaza adresimize yol tarifi alın ve Nişantaşı mağazamızdaki özel ürünleri yerinde inceleyin.
 • Antika Sanat Eserleri
  Antika Sanat Eserleri hakkında bilgi, görüş ve ürün incelemesi yapmak istediğinizde Söz Antik A.Ş.´nin Nişantaşı mağazasını dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.
 • Antika Seramikler
  Antika porselen, seramik objeler ve diğer ürünler için Söz Antik A.Ş.´nin mağazasında onlarca ürün sizi bekliyor, hemen iletişim sayfamızdan mağazamıza yol tarifi alabilirsiniz.
 • Koleksiyonluk Antika Eşyalar
  Koleksiyonluk Antika Eşyaların bazılarına yakından göz atmak isterseniz Söz Antik A.Ş.´nin Nişantaşı´nda bulunan mağazasını ziyaret edebilirsiniz.
 • Antika Dergi Ve Kitaplar
  Antika Dergi Ve Kitaplar hakkında bilgi, döküman ve ürün temini için sektörün öncü firması Söz Antik A.Ş.´ye ulaşabilirsiniz. Mağazamızda bir çok koleksiyonluk eserde yer almaktadır.
 • Tarihi Değeri Olan Antikalar
  Türkiye´de Tarihi Değeri Olan Antikalardan bazılarına Söz Antik A.Ş. aracılığı ile ulaşmanız mümkün. İstanbul´da yer alan mağazamızı hemen ziyaret edebilir ve ürünleri bizzat yerinde görebilirsiniz.
 • Nadir Antika Parçalar
  Nadir Eserler Olan Antikalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve İstanbul Nişantaşı´nda bulunan Söz Antik A.Ş.´nin mağazasında yer alan eşsiz eserler hakkında veriler için sitemizi ziyaret edin.
 • Antika Değerlemesi
  Antika Değerlemesi ve ekspertiz hizmetleri için bize ulaşabilir ve bizden bilgi alabilirsiniz, Türkiye´nin en büyük antikacılarından olan Söz Antik A.Ş.´de sizler için tüm detaylar düşünülmüştür.


Antika ürünleri satışı yapan firma mı arıyorsunuz? İstanbul Nişantaşı´nda bulunan Söz Antik firması sizler için ülkemizde bulabileceğiniz en nadide eserleri bünyesinde barındırmakta ve web sitesi aracılığı ile sizlere sunmaktadır. Bir çok ürünü mağazamızda bizzat yerinde inceleyebilir ve dilediğiniz ürün için fiyat teklifini hemen firma müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Antika ürünler değerli eşyalardır. Eski dönemlerden günümüze dek uzanan her eşya antika sayılmaz, antika olup olmadığını anlayabilmeniz için elinizdeki eşyalara uzman kişiler tarafından ekspertiz hizmeti vermek gerekir. Söz Antik firmasının alanında uzman, bilgili ve hemen her konuya hakim eksperleri sayesinde elinizde bulunan ürünlerin değerini anında öğrenebilir ve satmak istediğiniz ürünlerin tamamını nakit ödemeler ile firmamıza satabilirsiniz. Geçmişten günümüze dek gelen, bir çok duyguyu, bir çok anıyı beraberinde getiren antika ürünleri satışı için bizi arayabilirsiniz.

ANTİKA NEDİR?

Eski dönemlerden kalan, tarihi bir değeri olan veyahut nadir bulunan bir eser, eşyaya denilmektedir. İtalyanca´dan günümüze gelen bir kelimedir. Osmanlı zamanlarında antika kelimesi yerine GARİNBAHA TUHAF TEFARİK tabiri kullanılmaktaydı. Bu tabir " pahası ağır, az bulunur, hoşa giden mümtaz eşya" anlamına gelmekteydi 19. yüzyıl itibari ile antika kelimesi dilimizde kullanılmaya başlayarak bugünkü günümüze dek gelmiştir. Google aramalarında antika kelimesi bugün gün içerisinde yüzbinlerce kez aranmaktadır. Bu denli meraklısı bulunan, bukadar geçmişe önem verilen bir grup içerisinde yer alan Söz Antik olarak sizlere en değerli, en nadide ve seçkin eserleri sunuyoruz.

ELİNİZDEKİ ÜRÜNÜN ANTİKA DEĞERİ VAR MI?

En çok merak edilen, en fazla arama yapılan bu sorudur. Sektörümüzde en merak edilen konulardan birisi de günümüze dek uzanan eski ürünlerin, eşyaların bir değeri olup olmadığıdır. Elinizdeki ürünün değerli olabilmesi için geçmişin bazı detaylarını, nüanslarını barındırması gerekir, 100 seneye kadar yakın olan ürünlerin, nadir olanları, iyi durumda olanları değerinin artmasına neden olacaktır. Yakın zamanda yapılan eserler, ürünler sanat özelliği taşıyor ise antika olarak değerlendirilebilir.

Elinizdeki ürünün antika olup olmadığını merak ediyorsanız hemen Söz Antik firmasının kurumsal web sitesinde yer alan WhatsApp hattı üzerinden görsellerini gönderebilir ve ürün ile ilgili bilgileri ücretsiz olarak bu hat üzerinde ekspertizlerimizden alabilirsiniz.

Antika eserlerin ülke içerisinden dışarıya çıkması yasaktır, bir çok devlet kendi sınırlarında yer alan eserlerin ülke dışına çıkarılmasını yasaklamıştır. Antika ürünlerin sergilenebilmesi için devletler müzeler kurmuştur. Dünya´nın en nadide, en saygın antika koleksiyonerlerinin yer aldığı ülkemizde bir çok ürün firmamızın web sitesinde yer almaktadır. Sizlerin de elinde bulunduğu eserlerin satışını yapabileceğiniz bir firma olduğumuzu bilmenizi isteriz. Firmamız antika eserlerin toplandığı, satın alındığı ve aynı zamanda satışının yapıldığı merkezinde sizleri ağırlamaktan onur duyacaktır.

Antika eserler yapılmış olduğu dönemler ile anılır. Örnek verecek olursak ingiliz antika ürünleri Kral George dönemi veya Kraliçe Victoria dönemi olarak adlandırılır. Ya da Fransız ürün ve eseri olan bir antika XV. Luis dönemi, Napolyon dönemi olarak adlandırılmaktadır.

Söz Antik olarak her türlü objenin, ürünün antika ekspertizini yapıyoruz.  Daha fazla bilgi ve detay için hemen firmamızın web sitesinde yer alan numaralarımızı arayın.

 

Bize Ulaşın
 • Sinoplu Şehit Cemal Sok. No14:/5 Nişantaşı / Şişli / İstanbul
 • T 0541 594 58 80
 • W 0535 568 22 71
 • E info@sozantik.com

Ne Aramıştınız ?